

Terapia grupowa -
grupa rozwoju osobowości
Dla kogo jest przeznaczona grupa rozwoju osobowości?
Dla osób odczuwających trudności emocjonalne oraz przeżywających życiowe kryzysy. Dla osób, które mają trudności w relacjach interpersonalnych, czy tez problemy z adaptacją do nowej roli lub sytuacji. Dla tych, u których bolesne doświadczenia z przeszłości powodują zatrzymanie się w martwym punkcie, a wewnętrzna niemoc paraliżuje wszelkie działania. Dla tych, którzy stracili pewność siebie oraz nadzieje na wyjście z życiowego impasu, poczucia winy, wstydu lub krzywdy.
Na czym polega terapia?
Cały proces zakłada przemianę negatywnych doświadczeń, pogłębienie i poprawę komunikacji z samym sobą oraz otoczeniem, a także otwarcie na nowe perspektywy. Uczy także efektywnych sposobów radzenia sobie z problemami. Struktura zajęć została tak opracowana, aby uczestnik mógł wyrazić siebie, używając werbalnych i niewerbalnych środków ekspresji. Uczestnictwo w procesie może pomóc rozwinąć nieznane dotąd umiejętności, a tym samym poprawić wiarę we własne siły.
Dramaterapia jako metoda psychoterapeutyczna.
Dramaterapia nie jest graniem. Dramaterapia jest stawaniem się sobą. Od uczestników nie oczekuje się umiejętności aktorskich lecz zaangżowania, chęci podjęcia ryzyka oraz podjęcia inicjatywy we własnym procesie zdrowienia. Posługiwanie się teatrem, graniem i wchodzeniem w role nie jest umiejętnością nabytą lecz cechą wrodzoną. W dramaterapi wykorzystuje się naturalne umiejętności człowieka do wchodzenia w role. Wcielanie się w role n.p. mitycznych bohaterów, odgrywanie ich przygód oraz zajmowanie ich miejsce daje możliwość spojrzenia na siebie oraz własne problemy z zupełnie nowej perspektywy.
W dramaterapii każdy może znaleźć swoje miejsce nie obawiając się porażek czy niezrozumienia. Dramaterapia daje możliwość wyrażenia swoich uczuć poprzez metaforę, która zapewnia poczucie bezpieczństwa i wolności. Uczucia można wyrażać w sposób nie bezpośredni i nie tylko poprzez słowa. Do tego celu służyć mogą baśnie, mity, wybrane opowiadania, improwizacja, odgrywanie ról, różnorodne ćwiczenia i zabawy teatralne. Wcielając się w fikcyjne role, do którch czujemy silne "przyciąganie", daje nam możliwość wyrażenia emocji, do których czasami nie chcemy się przyznać lub których do końca nie rozumiemy.
Jak można się zapisać?
Aby wziąć udział z zajęciach proszę o kontakt pod numerem 078 6493 4195 lub dramaterapeuta@gmail.com, żeby umówić sie na konsultację, na której omówione zostaną indywidualne problemy/potrzeby oraz sposób pracy w grupie.
Czas i miejsce spotkań
Spotkania będą odbywać się we wtorki, w godz. 19:15 – 20:45 od lutego 2016 r, Tottenham Hale, 10 min od stacji metra, 10 min od Bruce Grove St. Przez pierwsze 5 spotkań grupa będzie miała charakter otwarty, co oznacza możliwość przyjęcia nowej osoby lub rezygnacji z udziału w grupie. Całość terapii przewidziana jest na 20 sesji, co może ulec zmianie w zależności od indywidualnych potrzeb.
Jak liczna będzie grupa?
Optymalna liczba uczestników to od 6 do 8 osób., jakkolwiek, zajęcia mogą dbywąć sie także w grupie mniejszej n.p. czteroosobowej. W przypadku mniejszej grupy, koszt terapii może ulec podwyższeniu.
Jaki jest koszt terapii?
Koszt indywidualnej konsultacji wynosi 40 GBP, a kolejnych sesji grupowych 27.50 GBP. Sesje grupowe płatne są z góry: 110 GBP za cały miesiąc.